Webinar Archiveren voor Dummies over ‘Eerste hulp bij overdragen’

Podiumkunst.net komt met een tiende editie van Archiveren voor Dummies. De webinar is op donderdag 24 september met ‘Eerste hulp bij overdragen’.

‘Als podiumkunstenaar, theatergezelschap of poppodium verzamel je allerlei archiefmaterialen. Natuurlijk wil je dat deze materialen zo goed mogelijk bewaard blijven. Maar misschien barst jouw opslag inmiddels uit zijn voegen. Of wellicht hebben jullie helaas voorgoed de gordijnen moeten sluiten en kun je niet meer voor je eigen archief zorgen.’

Je kunt er dan voor kiezen (een deel van) je archief af te staan aan een archiefbeherende instelling. Maar hoe werkt dat precies, overdragen? Welke opties voor instellingen zijn er? Hoe leg je het contact? En hoe bereid je je archief voor op vervoer naar zijn nieuwe bestemming?

Dogtroep

In dit webinar neemt Podiumkunst.net belangstellenden stap voor stap mee in wat er allemaal bij komt kijken. Septimia Kuhlmann van locatietheatergroep Dogtroep vertelt over de ervaringen van het gezelschap met het vinden van de juiste plek voor het archief. Daarnaast deelt collectiespecialist theater Lisa Lucassen van het Allard Pierson haar expertise.

Meer informatie hier.