Een groep uitgevers heeft bij de Europese mededingingsautoriteit geklaagd over de AI-samenvattingen die Google sinds kort boven zoekresultaten zet. Google AI put daarvoor uit artikelen waar gebruikers anders naar hadden doorgeklikt. De uitgevers stellen dat de AI-samenvatting hen kliks, lezers en omzet kost.
De uitgevers die zich hebben verenigd in de Independent Publishers Alliance klagen ook over de plek van de AI-samenvatting, meteen bovenaan. Daarmee vallen de links naar hun site minder op. Er is geen opt-out om te voorkomen dat werk als bron dient voor automatisch gegenereerde samenvattingen.
Ook recensenten van boeken en producten zijn in verweer gekomen tegen de AI-samenvattingen zonder doorklik naar de bron.
Google meldt dat het nog altijd miljarden mensen doorstuurt naar bronwebsites.
Bron: Reuters