Elon Musk heeft Grokipedia gelanceerd, een concurrent van online encyclopedie Wikipedia. De miljardair en eigenaar van Tesla, X en AI-chatbot Grok vindt Wikipedia ideologisch gekleurd en ’te links’.
De site, die in versie 0.1 online ging, bevatte dinsdagochtend al meer dan 885.000 artikelen, tegenover de ruim 7 miljoen Engelstalige artikelen op Wikipedia. Bij de lancering beloofde Musk een nieuwe versie 1.0. ‘Die wordt tien keer beter, maar Grokipedia is nu al beter dan Wikipedia’, zegt hij op X. ‘Het doel van Grok en Grokipedia.com is de waarheid, de hele waarheid en niets dan de waarheid. We zullen nooit perfect zijn, maar we zullen er toch naar streven.’
‘Extreemlinks’
De naam Grokipedia is afgeleid van xAI’s chatbot Grok. De lancering stond oorspronkelijk gepland voor eind september, maar werd volgens Musk uitgesteld om ‘de propaganda te verwijderen’. Vorig jaar zei Musk nog dat Wikipedia ‘wordt gereguleerd door extreemlinkse activisten’ en riep hij op geen donaties meer aan het platform te doen.
De artikelen van Wikipedia worden door vrijwilligers geschreven en bewerkt. Musk doet dit met kunstmatige intelligentie.