Bodleian Library Oxford brengt eigen gin op de markt

De Britse distilleerder Sky Wave Distillery heeft een premium London Dry gin geproduceerd voor de wereldberoemde bibliotheek van de Universiteit van Oxford, de Bodleian Library.

De gin is geïnspireerd op de ingewikkelde plafondgravures van de Divinity School (gebouw) van de Bodleian Library. Maar ook op de rijke houtachtige aroma’s van de boekenplanken en leeraroma’s in de Duke Humfrey’s Library. ‘Het was een grote eer om samen te werken met een van de grootste en beroemdste instellingen van Groot-Brittannië om deze unieke gin te creëren’, zegt Andrew Parsons, medeoprichter van Sky Wave, tegen de Oxford Mail. ‘We hebben hard gewerkt om de essentie van de Bodleian vast te leggen.’

Bodleian Gin is verkrijgbaar in flessen van 70 of 20 centiliter vanaf 20 pond. Liefhebbers kunnen de gin kopen in de winkel van de Weston Library of via de website van de Bodleian Library.

Historische link

Rachel Hicks, medeoprichter van Sky Wave: ‘De Bodleian Library werd gebouwd in 1602, slechts enkele decennia voordat gin zijn intrede deed in het Verenigd Koninkrijk en onze liefde voor alles wat met jeneverbes te maken heeft tot bloei kwam. Er is dus een mooie historische link tussen het ontstaan van het beroemde gebouw en het ontstaan van de liefde van de Britten voor gin.’

De Bodleian is een van de oudste bibliotheken van Europa en qua omvang de op een na grootste bibliotheek van Groot-Brittannië, na de British Library. De Bodleian Libraries bezitten samen meer dan 13 miljoen gedrukte werken.