Bereik kieswijzers groter dan ooit, grootste groei onder jongeren

De kieswijzers werden in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober veel meer bezocht dan in 2023 bij de vorige Kamerverkiezingen. Het gaat om ruim 1,4 miljoen meer mensen, blijkt uit onderzoek van bureau GfK. 

In 2023 oriënteerden 5,2 miljoen Nederlanders zich via StemWijzer, Kieskompas en Kieswijzer. In 2025 was die zoektocht groter dan ooit: 6,6 miljoen unieke personen hebben zich geïnformeerd via deze tools. Dit is bijna de helft van alle stemgerechtigden.

Grootste stijging onder jongeren

De stijging is ook nog eens zichtbaar in alle leeftijdsgroepen, maar onder jongeren is de groei het grootst.
Onder jongeren (18-34) hebben bijna 400.000 unieke personen meer dan bij de vorige verkiezingen een van de stemwijzers geraadpleegd. Onder 50-64-jarigen groeien bezoekers sterk (+383.000) en ook onder de 65-plusser is er een flinke stijging (+318.000).

In de week van de verkiezingen bezochten de meeste mensen de sites van de partijen, met winnaar van de verkiezingen D66 als koploper. De kieswijzers pieken een dag vóór de verkiezingen in het aantal unieke bezoekers. Opvallend is ook dat ChatGPT (web/app) in de verkiezingsweek zijn hoogste online bereik van het jaar heeft behaald, zo blijkt uit het GfK-onderzoek.

Bron: Adformatie.